Perşembe, Ağustos 07, 2014

Bu Ara Vazgeçemediklerim, En Beğendiklerim


Aşırı makyaj yapan biri değilim ama evde tek başıma olsam bile illa rimel, allık sürerim. Far, göz kalemi, eyeliner ise çok özel günler için tercih ettiklerim. Benim için olmazsa olmazlar arasında göz altı kapatıcısı, rimel, renk eşitleyici nemlendirici, pudra ve allık var. Temel makyaj ürünleri benim için bunlar. Ruj a gelince günde bir kere sürüp, tazelemeyenlerdenim. Ya da özel bir günse sürenlerden.
Bu ara kullanıp, tekrarlarını alıp kullanmaya devam ettiğim ürünleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

1. BodyShop Göz Altı Kapatıcısı : Göz altı kapatıcılarında en büyük sıkıntı topaklanması ve deriyi kurutması. Bu kapatıcı stick şeklinde ve ortasında marula yağı mevcut. Dolayısıyla hem kapatıcı, hem de nemlendirici özelliği var. Renk tonu bir çok kapatıcı gibi açık, orta, koyu şeklinde değil, oldukça tonu var ve size en uygunuyla doğal bir görünüm elde etmenizi sağlıyor. Ben çok memnun kaldığım için bittikçe tekrar alıyorum.

2. BodyShop Compact Pudra : Bu pudra özellikle kışın tercihim. Compact pudranın en güzel özelliği. Fırça ile kuru uygulama yapabildiğiniz gibi, içinden çıkan süngeri ıslatıp, uygularsanız da fondöten olarak kullanabiliyor olmanız. Pudra olarak bile kapatıcılığı çok güzelken, ıslattığınızda daha da güzel oluyor.
Tek dezavantajı ıslak kullandığınızda çabuk bitiyor olması.

3. Yves Rocher Mineral Toz Pudra : %100 Doğal Mineral içerikli bu toz pudra benim yazın severek kullandığım bir pudra oldu. En güzel yanı çok ince bir yapısı var. Cildin nefes aldığını hissediyorsunuz. Benim cildimde sivilce vs. yok. Sadece canlı bir görünüm olmasını istediğim için bunu tercih ettim. Dolayısıyla kapatıcılığı olan bir ürün değil. Sadece renk düzenliyor ve parlamayı engelliyor. Eğer cilt kusuru kapatmak istiyorsanız 2 numaralı pudra tam size göre. Ambalajın çok minik olması sizi yanıltmasın oldukça ince, toz halinde olduğu için uzun süreli kullanabileceğiniz bir ürün. Ben severek kullanıyorum.

Ayrıca bu her iki pudra da ortak özellik cildi kurutmaması ve alerjik olmaması.

4. Loreal Nude Magique CC Krem : Bir çok BB krem vs. denemiş biri olarak bu ürün hepsini bir kenara itti diyebilirim. Öncelikle 3 rengi var. Sarı rengi lekeli ciltler için. Yeşil rengi kızarıklık sorunu olan ciltler için ve benim tercih ettiğim Mor olan ise solgun ciltleri canlandırmak için. Ürünün en önemli ve güzel yanlarından biri SPF20 olması. Artık koruyuculuğu olan ürünler yaz, kış tercihim. Rengi çamur gibi, cildinize yaydıktan bir süre sonra oturuyor. Ben buğday tenliyim. Cildimi aydınlatıyor. Kapatıcı özelliği yok. Bir nevi makyaj bazı aslında. Ben hem sabitlemek hem de daha düzgün bir görünüm elde etmek için üstüne çok hafif dokunuşlarla pudra uyguluyorum. Eğer siz kapatıcılığını daha da arttırmak istiyorsanız üstüne fondöten uygulayabilirsiniz.

5. Yves Rocher Volume Vertige Rimel : Eğer gözünüzü yakmayan, akmayan, ağırlık yapmayan, gün boyu kalan, Kirpikleri dolgun ve uzun gösteren bir rimel arıyorsanız bu tam size göre. Suya dayanıklı, dolayısıyla makyaj temizleyicisi olmadan çıkarmak zor. Tekrar tekrar alacağım ürünlerdendir.

6. BodyShop Allık : BodyShop un tonlu allığı, açıklı koyulu çeşide sahip. Çok ince simli bir yapısı var. Allık olarak kullanabileceğiniz gibi tüm yüze bronzluk vermek için de tercih edebilirsiniz.

7. Real Techniques Fırça : Real Techniques Pudra fırçasıyla tanışmam sevgili Fatma'nın Tarçın Pasta Evi etkinliğinde çekilişle bana çıkmasıyla oldu. Uzun bir süre açmadım. Kullanmaya başlayınca ise niye daha önce açmadığıma pişman oldum :) Çok yumuşak ve ürünü yayması çok başarılı. O kadar memnunum ki allık fırçasını da aldım ve artık ben nereye onlar oraya :)

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Pages - Menu

Popular Posts

Mothers hold their children's hands for a short while, but their hearts forever...