Pazartesi, Aralık 29, 2014

Hadi Ham Yap! 1 YaşındaGeçtiğimiz hafta HappyNest de Hadi HamYap 1 Yaşını bloggerlarla kutladı. HappyNest in her zamanki gibi muhteşem ev sahipliğinde gerçekleşen bu birliktelikte her şey katkısızdı.

"Hadi Ham Yap"ın sahipleri Dalya ve Filiz Hanım iki anne girişimci. Onlar organik ve doğal tarım ürünlerinden yapılmış lezzetli atıştırmalık ustaları.

Mottoları "Kendi çocuklarımıza yedirmediğimiz hiçbir gıdayı satmayız!" 

Gıda konusunda ince eleyip sık dokuyorlar ve yerli tohumlarla üretim yapan yerel çiftçilerle çalışıyorlar. Unlarından, şekerlerine, ekşi mayalarına varıncaya kadar her şeyin en doğalı onlarda.

Hal böyle olunca biz hem bilgilendik, hem sağlıklı ve lezzetli atıştırmalıkların tadına bakma imkanı bulduk. Ekşi maya ile yapmış oldukları ekmekleri bir harikaydı. İçinde kabak çekirdeği, kuru meyve ve yulaf karışımından oluşan goronolalar çocuklara bütün faydalı ürünleri bir arada sunmak için eşsizdi.

Canlı canlı yaptıkları ekşi mayalı poğaça daha pişmeden enfes kokuyordu. Hele benim gibi kefir sevmeyen biri için otlu kefir smoothie inanılmaz bir içecekti. Sanki ayran içiyormuş hissi veriyor ve fresh bir tat bırakıyor. Kefir ve otları blenderdan geçirip içmeyi deneyin derim.

Günün sonundaki yine tabiki kendilerinin yaptıkları hiç bir katkı içermeyen 1 Yaş Pastası ise hem görünümüyle hem de lezzetiyle hepimiz tarafından beğenildi.

Ayrıca annemdenetimde blogunun sahibi Gülden Hanımda aramızdaydı. Kendisi Sağlıklı Yaşam Koçu , Gıda uzmanı hem de bir anne olarak bizlere olabildiğince hem kendimiz hem de çocuklarımız için herşeyin katkısız ve doğalına yönelmemiz konusunda bilgilerini aktardı.

Ne yazık ki pazardan daha taze olduğu kanaatiyle aldığımız bir çok sebzenin üzerindeki kimyasallardan ve özellikle ağır metallerden bahsedince insanın hiç bir şey yemeden aç durası geliyor ama günümüzde yaygınlaşan üstelik ayağımıza kadar hizmet veren sanal organik pazarların da artık eskisi kadar pahalı olmadığından bahsetti.Hangimiz ne kadar dikkat edebiliyoruz ya da bunu alışkanlık haline getirebiliyoruz bu da tartışılır.

Yaptıkları iş kadar kendilerinin de bir o kadar doğal ve sıcak ev sahipliği için kendi adıma teşekkür ederim. Yolunuz açık olsun...


Bu güzel çayları denememizi sağlayan geleneksel pazara teşekkürler. Siz de gelenekselpazar dan temin edebilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Pages - Menu

Popular Posts

Mothers hold their children's hands for a short while, but their hearts forever...