Çarşamba, Mart 18, 2015

Şarabın Adresi "Vino Steak House"

3 Mart Salı akşamı dostum Seyhan'ın Vino Steak House işbirliği ile düzenlediği şarap tadım etkinliğine katıldım. Birbirinden kıymetli diğer blogger arkadaşlarımızla 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kız kıza kutladık.

Akşamımıza eşlik eden işin üstadı Alper Bey, bize nasıl tadım yapabileceğimiz hakkında bilgiler verdi ve farklı çeşitlerde şaraplar tatmamızı sağladı.

Kadehe konan şarabı önce gözümüzle inceliyoruz, herhangi bir tortu var mı bakıyoruz. Berrak olması gerekiyor. Sonra kokluyoruz, bizi rahatsız eden bir koku olup olmadığına bakıyoruz. Lezzetlerin birbirine karışması için kadehi sallıyoruz ve çıkan kokuya tekrar bakıyoruz. Buna ikinci burun deniliyormuş. Son olarak da şaraptan bir yudum alıp, damak ve diş etleri arasında gargara yapar gibi temas ettirerek asit ve gövde analizi yapıyoruz.

Daha fazla bilgi için #AlperAnlatıyor hashtag i ile facebook ve twitter sayfalarından takip edebilirsiniz.

İkramlar arasındaki lokum et, üç boyutlu köfte ve et sosis gerçekten çok lezzetliydi. Özellikle lokum eti denemenizi tavsiye ederim.

Göztepe Bağdat Caddesi üzerinde bulunan Vino Steak House, köşkte yemek yeme keyfini

yaşayabileceğiniz nadide yerlerden biri…

Bağdat Caddesi'ndeki tek steakhouse  olan, Anadolu yakasında oturanların müdavimi olduğu Vino
Steak House’un, geniş bahçesi ve keyifli bir terası bulunuyor. İçeriye girdiğiniz andan itibaren kendinizi hem şık hem de rahat edebileceğiniz bir mekanda buluyorsunuz. Gelen misafirler alt kattaki salonu ya da üst katta bulunan şık dekorasyonlu özel odaları tercih ediyor. Ahşap ağırlıklı ve sadeliğin ağırlıkta olduğu mekan evinizdeymişsiniz hissini yaşatıyor.

Tarihi dokusu olan köşkün 250 kişilik kapalı, 300 kişilik açık alanı mevcut. Özel odalarda ise 10 kişiden 40 kişiye kadar özel yemekler düzenlemek ve kutlamalar yapmak mümkün.

14 ülkeden 350 çeşit şarap seçeneği bulunan restoranda içmek istediğiniz şarabı kav odasından

kendiniz seçebiliyorsunuz. Arzu ederseniz şarap uzmanından seçeceğiniz şarapla ilgili bilgi

alabiliyorsunuz. Türkiye’nin her bölgesinden önde gelen şarap üreticilerinin, butik bağların ve dünya

markalarının şaraplarını restoranın kavında bulabiliyorsunuz. 350 çeşit şarap arasından sadece 30 TL

servis bedeliyle market fiyatına istediğiniz şarabı açtırabiliyorsunuz. Anadolu yakasında bu

uygulamanın ilkini gerçekleştiren Vino Steak House’da şarap fiyat aralıkları ise 25 TL'den 3650 TL’ye kadar değişebiliyor.

Bu geceyi organize eden Seyhan'a ve Marka Danışmanı Deniz Hanım'a teşekkür ederim. Özel akşamlarınız, kutlamalarınız için samimi bir ev sahipliği sizi bekliyor. Deneyin derim.Tütüncü Mehmet Efendi Cad. No:1/1 Göztepe (Bağdat Caddesi Göztepe Işıklar)

İletişim Bilgileri

Tel : +(90) 216 363 02 03

GSM:  +(90) 530 178 06 78
Bu fotoğraflar için sevgili Sibel'e teşekkür ederim.

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Pages - Menu

Popular Posts

Mothers hold their children's hands for a short while, but their hearts forever...